fbpx

O mnie

 

kim jest reporter zdrowia kilka slow o mnie i blogu

 

 

 

Cześć, jestem Igor !

 

Witam Cię na moim blogu o zdrowym odżywianiu, odmładzaniu i długowieczności.

Jestem szczęśliwym człowiekiem, miłośnikiem przyrody, fanem muzyki jazzowej, zdrowego stylu życia, a od sierpnia 2017 roku blogerem. Moim wielkim marzeniem jest, aby blog SzkołaŻywienia.pl stał się dla Ciebie kopalnią wiedzy o zdrowiu.

Piszę go z pasją i radością.

Zdradzę Ci w nim wszystko, o czym wiem. Całą moją wiedzę, którą zdobyłem w ciągu 12 lat. Mam nadzieję, że Tobie także pomogę i odkryjesz największe tajemnice zdrowia:

 • Jak zdrowo się odżywiać ?
 • Proste sposoby, aby szybko schudnąć.
 • Jak spowolnić, a nawet wstrzymać procesy starzenia ?
 • Jak cofnąć zegar biologiczny i odmłodzić się o 10, 20, 30 lat ?
 • Co robić, aby dożyć w zdrowiu 100, a nawet 120 lat !
 • Jak wyzdrowieć z “nieuleczalnych” chorób ?
 • Co robić, aby spać tylko 5 godzin na dobę i mieć mnóstwo energii?
 • i 1001 innych największych sekretów zdrowia.

 

Kiedy zacząłem interesować się zdrowiem ?

 

Wtedy, gdy zacząłem zdrowie tracić.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2004 roku. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia zacząłem rozmyślać o swoim życiu. Miałem 28 lat, prowadziłem z moją dziewczyną prosperującą firmę, w której zatrudnialiśmy kilkadziesiąt osób. Kochaliśmy naszą pracę. Zarabialiśmy pieniądze, byliśmy szczęśliwi ze sobą.

Wiem, pomyślisz: “Pięknie, po prostu żyć nie umierać !”.

Czy, aby na pewno ?

Prowadzenie własnej firmy wymaga poświęcenia. Wizytacja naszych sklepów, zakładu produkcyjnego, uczestnictwo w międzynarodowych targach, przygotowywanie kolekcji obuwia. Codziennie, przez 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, myślisz tylko o jednym.

O bezpieczeństwie i rozwoju firmy.

Z domu wychodziłem o 8:00, a wracałem o 22:00. Rocznie z moją dziewczyną samochodem pokonywaliśmy ponad 100.000 km. Rekord padł, kiedy przygotowywaliśmy się z kolekcją obuwia do międzynarodowych targów. Wyobraź sobie, że w 7 dni pokonaliśmy autem 10.000 km. Spaliśmy w nocy w samochodzie na stacjach benzynowych, bo byliśmy krańcowo zmęczeni.

Taka jest cena za sukces. Brak czasu. To właśnie odbiło się na moim zdrowiu.

Mimo że byłem młodym człowiekiem, czułem się ciągle zmęczony. Zaczęło mi brakować energii.

Paliłem nawet paczkę papierosów dziennie. Obżerałem się jedzeniem i potrafiłem o 23:00 zjeść słoik śledzi w occie, popić je piwem, a na to kanapkę z mięsem i ciasto. Miałem napady na jedzenie jak kobieta w ciąży.

Dziewczyny wiem, jak to jest być w ciąży i mieć jednocześnie ochotę na słone, słodkie i kwaśne. Bo sam chyba byłem w ciąży 🙂

A do tego mało spałem.

To na pewno nie był zdrowy styl życia!

Wieczorem w Święta Bożego Narodzenia 2004 roku pomyślałem: “Igor, do cholery, przecież nie będziesz żył wiecznie !”. W tym momencie, w tej samej minucie postanowiłem dbać o własne zdrowie.

Wziąłem paczkę papierosów, poszedłem do kuchni w mieszkaniu i wyrzuciłem ją do kosza.

Co zrobiłem później ?

Byłem głodny wiedzy o zdrowym stylu życia.

 

Jak wymyśliłem odmładzającą dietę, odzyskałem w 21 dni zdrowie i energię ?

 

W kwietniu 2005 roku w Katowicach poszedłem do Empiku kupić parę dobrych książek o zdrowiu. Pamiętam ten dzień jak dziś. Stałem w księgarni i nagle spostrzegłem na regale książkę Michała Tombaka “Czy można żyć 150 lat ?”.

michal tombak ksiazka czy mozna zyc 150 latMiałem wtedy ZERO WIEDZY o odmładzaniu organizmu i długowieczności. Pomyślałem jak typowy laik: “Przecież nikt nie żył jeszcze 150 lat, więc to jest niemożliwe”. Jednak coś mnie tknęło i ją kupiłem. To była moja pierwsza książka w życiu o zdrowiu.

Przeczytałem ją błyskawicznie od deski do deski. Tak mi się spodobała, że połknąłem bakcyla.

Za parę dni kupiłem w Empiku stos innych książek zdrowotnych. Po kilku tygodniach wiedziałem już na tyle dużo, że wymyśliłem autorską specjalistyczną dietę. Byłem przekonany, że zadziała, gdyż oparłem się o wiedzę największych autorytetów na świecie.

Dietę, która miała pomóc mi odzyskać energię i zdrowie.

Zacząłem 1 dzień diety, później drugi. Mijały dni, a ja zamiast czuć się lepiej, czułem się coraz słabszy. Po około 7 dniach byłem tak słaby, że ledwo chodziłem. Miałem 28 lat, a czułem się jak 80-letni staruszek.

Mimo tego nie rezygnowałem.

Wiedziałem, że mój organizm przechodzi bardzo gwałtowne oczyszczanie komórkowe. Usuwa wszelkie trucizny, toksyny i złogi. Moje ciało wyrzucało je do krwiobiegu, aby potem wyrzucić na zewnątrz poprzez narządy wydalania. Skórę, jelita, wątrobę, nerki i płuca.

To stąd osłabienie.

Po 14 dniach byłem już zrezygnowany. Byłem wrakiem energetycznym. Byłem tak wyczerpany, że zasypiałem na siedząco. Przejście 100 metrów było dla mnie jak przebiegnięcie maratonu. Już miałem się poddać, ale w połowie 3 tygodnia się udało !

 

Rano, kiedy obudziłem się byłem już innym człowiekiem.

 

To był OGROMNY SZOK !

Natychmiast po obudzeniu się w łóżku, dosłownie w jednej sekundzie po otwarciu oczu, wyskoczyłem z pościeli. Założyłem na nogi papcie i zacząłem latać po całym mieszkaniu. Miałem tyle energii, że nie wiedziałem jak się zatrzymać. Byłem wulkanem energii.

Jakbym wypił ze 100 napojów Red Bull.

W łazience myjąc twarz, zauważyłem w lustrze, że moje źrenice powiększyły się prawie na całą szerokość. Były wielkie jak u małego dziecka. Białkówki moich oczu stały się krystalicznie białe. Moja skóra na twarzy stała się gładka, nawilżona i jędrna.

Nie wierzyłem własnym oczom. Wczoraj słaniałem się na nogach ze zmęczenia, a dziś totalna regeneracja, przypływ energii i odmłodzenie się ciała.

Szybko pobiegłem do sklepu po świeżą porcję warzyw i owoców. Na śniadanie zjadłem jabłko, sałatkę warzywną i gotowaną kaszę gryczaną z dodatkiem oleju.

Była niedziela, wiosenny, ciepły i słoneczny dzień.

Włożyłem buty i postanowiłem pójść na spacer do parku. Miałem tyle energii, że cały dzień od rana do 21:00 obszedłem wszystkie parki w Katowicach. Cały dzień byłem na nogach. W ogóle się nie męczyłem. Oddychałem tylko 3-5 razy na minutę, a nie po kilkanaście razy jak było wcześniej.

Poczułem, że jestem szczęśliwy.

Non stop cieszyłem się jak dziecko. Spacerując, uśmiechałem się w myślach sam do siebie. Nagle świat wydał mi się piękniejszy, liście na drzewach bardziej zielone. Kwiaty mocniej pachniały. Odeszły stresy i niepokój. Ludzie wydali mi się dobrzy i uprzejmi.

Chciało mi się żyć i pracować. Osiągnąłem niebywały stan koncentracji.

Kiedy wróciłem o 21:00 ze spaceru i wchodziłem po schodach w bloku do mieszkania, nie czułem w ogóle ciężaru nóg. Moje nogi, gdy podnosiłem je na stopniach schodów, były tak lekkie, że ich nie czułem!

Zero zadyszki i na 4 piętro pofrunąłem jak ptak.

W mieszkaniu biegałem z pokoju do pokoju. Byłem szczęśliwy, że udało mi się. Moje źrenice cały czas były powiększone jak u noworodka, a białkówki śnieżno białe i nawilżone. Zero przekrwień oczu.

Miałem domową siłownię, więc zacząłem ćwiczyć. Przez godzinę podnosiłem ciężary i praktycznie się nie męczyłem. Jak terminator.

O 23:00 położyłem się spać i szybko zasnąłem.

To było niewiarygodne! To był WIELKI DZIEŃ w moim życiu. Tak rozpoczęła się moja przygoda z odmładzaniem organizmu i tematem długowieczności. Teraz czas na Ciebie !

 

Angielski naukowiec Aubrey De Grey na spotkaniu TEDx mówi o tym, jak uniknąć starzenia się komórek i żyć grubo ponad 100 lat ?

 

Chcesz dowiedzieć się więcej, czy można żyć sporo ponad 100 lat ? Na początek, proponuję Ci na szybko obejrzeć ten krótki film poniżej. Naukowiec zajmujący się biogerontologią Aubrey de Grey na spotkaniu TEDx mówi o długowieczności.

Co to jest TEDx ?

Technology, Entertainment, Design – w skrócie TED. To światowa organizacja non-profit promująca wartościowe idee poprzez krótkie prezentacje wygłaszane na żywo i publikowane online.

Miłego oglądania filmu. Później wróć do czytania mojego artykułu.

 

 

 

Czy Ty też możesz błyskawicznie i w prosty sposób odzyskać zdrowie, spać tylko 5 godzin i mieć mnóstwo energii ?

 

Oczywiście, że tak !

Zrozumiałem, że to jest naturalny stan człowieka. Szczęście, optymizm, energia, odwaga i miłość. Wystarczy oczyścić organizm z trujących go zanieczyszczeń. Oczyści się krew, unormuje się jej skład i popłynie w niej życie. Uczucie jak po kokainie, tyle że naturalnie.

Poradnik profesora Michała Tombaka “Czy można żyć 150 lat ?” otworzył mi oczy. Dziękuję Drogi Panie Michale, bo uratował mi Pan życie !

Teraz, czyli po 12 latach…

Po przeczytaniu ogromnej ilości książek o zdrowiu. I to nie byle jakich. Bo w mojej domowej bibliotece znalazły się wybitne światowe dzieła. Na przykład poradnik medyczny “Biochemia Harpera”, który ma 790 stron drukowanych maczkiem.

Po obejrzeniu tysięcy filmów oraz przeanalizowaniu podobnej ilości artykułów prasowych i badań naukowych. Po przeprowadzeniu kilkudziesięciu eksperymentów na własnym organizmie. W końcu sprawdziłem, co działa, a co nie działa.

Podkreślam, że wielokrotnie “na własnej skórze”.

Moje wnioski: Dziś już nie zadaję sobie pytania, “Czy można żyć 150 lat ?”. Ja to wiem na 100%, że już teraz ludzie mają możliwości, aby żyć minimum 150 lat.

Po 12 latach stwierdzam z pełnym przekonaniem i przyłączam się do głosu naukowców tj. Aubrey de Grey, profesora Davida Sinclaira, czy doktora Alexa Zhavoronkova i innych. Mianowicie, że odmładzanie komórek i długowieczność stała się faktem.

To już się zaczęło. Odmładzanie komórek jest faktem!

Dr Alex Zhavoronkov mówi wprost, że będzie żył 150 lat. Mam natomiast inne od nich zdanie na temat metod i środków na osiągnięcie długowieczności.

Na świecie już żyją ludzie, którzy dożyją w zdrowiu 120, a nawet 150 lat. W takim razie teraz zadaję sobie pytanie: “Co mogę jeszcze uczynić, aby do nich dołączyć i żyć w zdrowiu minimum 150 lat?”

Dlaczego to jest też ważne dla Ciebie ?

Z prostego powodu. Bo skoro naukowcy mogą, ja mogę, zwykli ludzie mogą, to dlaczego Ty miałbyś nie być też w gronie 150-latków ?

No dobrze. Zdradzę Ci tę tajemnicę.

Abyś uzyskał niestarzejące się ciało, był wiecznie młody i żył 120 – 150 lat … Wystarczy, że wprowadzisz do swojego życia te 6 ŻELAZNYCH ZASAD DŁUGOWIECZNOŚCI:

 • Dietę odmładzającą
 • Ruch i ćwiczenia
 • Relaks
 • Zero chemii
 • Oczyszczanie organizmu
 • Zdrowe powietrze

 

6 Żelaznych Zasad Długowieczności i Młodości

 

sekrety dlugowiecznosci i mlodosci dieta odmladzajaca relaks ruch cwiczenia zero chemii oczyszczanie organizmu zdrowe powietrze

 

No dobrze Igor, ale zdradź mi sekret, co Ty robisz konkretnie by żyć 150 lat ?

 

Już Tobie odpowiadam.

Każdego dnia szukam nowych informacji o odmładzaniu komórek człowieka, o długowieczności i zdrowiu. Czytam książki medyczne, oglądam specjalistyczne filmy, biorę udział w targach, wykładach i seminariach poświęconych zdrowiu.

Wiedzy jest tak dużo, że nie ma szans odpowiedzieć w kilku zdaniach. Nawet 200 stronicowa książka to za mało. Ja, mimo że tak potężną wiedzę już zgromadziłem, uczę się każdego dnia nowych sposobów na naturalne odmładzanie komórek.

Jeśli chcesz wiedzieć, co robię krok po kroku, czytaj, proszę mojego bloga SzkołaŻywienia.pl. Teraz naprowadzę Cię na trop i uchylę Ci rąbka tajemnicy.

 • W marcu tego roku przeszedłem na wyższy poziom odżywiania i stosuję specjalistyczną dietę. Wpływa ona na oczyszczanie organizmu, odmładzanie komórek i spowolnienie podziałów komórkowych.
 • Każdego dnia ćwiczę fizycznie 45 – 60 minut.
 • Codziennie relaksuję się minimum 30 – 60 minut.
 • Unikam chemii, tak jak diabeł boi się święconej wody.
 • Codziennie przebywam na świeżym powietrzu.
 • Minimum raz w tygodniu przeprowadzam kurację oczyszczającą.

Uprawiam własny ekologiczny ogródek. Bez herbicydów, bez pestycydów, bez jakiejkolwiek chemii i sztucznych nawozów. Owoce i warzywa z mojego ogrodu są po prostu niezwykle soczyste i smaczne. Przede wszystkim zdrowe.

W domu w oknach na parapecie uprawiam świeże, pięknie pachnące zielone zioła, zielone warzywa liściaste, nasiona na kiełki, trawę pszeniczną, jęczmienną i owsianą. Po prostu jestem świrem na punkcie zdrowego i naturalnego odżywiania.

Odżywiając się naturalnie, poczułem magiczną moc. Jedność z dzikimi zwierzętami i ogólnie z naturą.

Kocham przyrodę.

Dzieciństwo spędziłem, wychowując się na wsi.

Las był 100 metrów od mojego domu. Dlatego lubię teraz chodzić na spacery na łonie natury, przejażdżki rowerowe oraz wędrówki po łąkach, polach i lasach. Podczas których zbieram runo leśne i dzikie jadalne rośliny lecznicze.

 

jedzenie zywnosci z ekologicznego ogrodka jest podstawa zdrowego odzywiania mlodosci i dlugowiecznosci

 

Posłuchaj, bo opowiem Ci krótką historię, która przydarzyła mi się latem 2016 roku.

 

Pewnego dnia zbierałem w lesie jagody.

Była piękna słoneczna pogoda, a wokół żadnej żywej duszy. Żadnego człowieka. Czułem się fantastycznie. Nagle zauważyłem, że obok mnie przechodzą polne myszy. Nie boją się mnie. Były praktycznie na wyciągnięcie ręki.

To jeszcze nic. Czytaj dalej.

Innego dnia zaczęły podlatywać małe ptaszki. Siadały przy ziemi na gałązkach, śpiewały, jadły owady. Może z 3 – 4 metry ode mnie. Też się mnie nie bały. Ja zbierałem jagody, a one ćwierkały.

Uznałbym, że to wszystko jest normalną rzeczą. Każdemu może się zdarzyć.

Jednak najlepsze zdarzyło się później.

Pewnego dnia wyszedłem z jagodowego pola na skraj leśnej drogi, aby rozprostować plecy. Wtedy wydarzyła się przedziwna rzecz. Wyobraź sobie, że stoję na drodze, a z odległości około 100 metrów tą samą drogą biegnie w moim kierunku dziki zając.

Biegnie i jest coraz bliżej mnie. Był już z 10 metrów ode mnie i pomyślałem: “niemożliwe”.

Zając zatrzymał się 1 metr od mojej nogi !

Zaczął jeść młodą trawę i patrzył mi się prosto w oczy. Miał piękne, wielkie i czarne oczy. Patrzyliśmy tak sobie w oczy dobre 2 minuty. Jak przyjaciele z dzieciństwa. Niesamowite uczucie!

Niestety w pewnym momencie w oddali zaczęli hałasować ludzie. Zając wystraszył się i pobiegł w zarośla.

Pomyślałem, robi się niebezpiecznie. Dzikie zwierzęta nie boją się mnie. A co zrobię w przypadku, gdy nagle z krzaków wybiegnie ogromny dzik z kłami, wskoczy mi na kolana i będzie chciał przytulić się do mnie ?

Już sobie wyobrażam tę pogawędkę z dzikiem.

No wiesz Igor, spotkałem zająca i mówił, że jesteś spoko kumpel. Zając nawijał, że można z Tobą normalnie pogadać. Więc wyskoczyłem z krzaków, aby Cię poznać.

Okej Dziku, przekonałeś mnie, wskakuj mi na kolanka !

No dobra, koniec żartów 🙂

 

Teraz na serio o odmładzaniu i długowieczności: Czy wiesz, że ta kobieta na zdjęciu ma 60 lat ?!

 

wendy ida dzieki zdrowemu odzywianiu ma jedrna zdrowa skore i jest mlodsza o 30 lat

 

Zadam Ci prawdopodobnie najważniejsze pytanie w Twoim życiu:

“Czy chcesz żyć 150 lat ?”

Nie pytam, czy wierzysz. Prawdopodobnie masz jeszcze za małą wiedzę na temat długowieczności, aby zrozumieć i uwierzyć. Dlatego zadaję Ci pytanie, czy chciałbyś ?

Pytam serio, czy chcesz odmłodzić się, nigdy nie starzeć się i nie chorować ?

Nie ma znaczenia, ile teraz masz: 30, 50, czy 70 lat. Nie ma znaczenia, ile masz zaniedbań na koncie i jak słabe masz teraz zdrowie. Po prostu im więcej masz do nadrobienia, tym większy wysiłek Cię czeka.

Jak to mówią, nie ma darmowych obiadów. Za błędy trzeba płacić. Natomiast nagroda na końcu jest wspólna dla wszystkich.

A mianowicie …

Możesz na 100% dożyć w zdrowiu do Twoich setnych urodzin, a jak się przyłożysz to nawet 120 lat i dłużej. Mój plan minimum to żyć 150 lat. Jeśli interesuje Cię taki szalony pomysł, czytaj mojego bloga SzkołaŻywienia.pl.

Oglądaj wszystkie filmy na moim blogu.

Wkrótce będzie to najlepszy adres w Polsce o odmładzaniu i długowieczności. W każdym razie do tego będę dążył z całego serca i wszystkich sił.

 

Zobacz to wideo – tak wygląda Wendy Ida z USA  w wieku 65 lat !

 

 

Jeżeli zaciekawiłem Cię tematem odmładzania organizmu i długowieczności, możesz zajrzeć na szkolazywienia/filmy-o-zdrowiu/Filmów na moim blogu będzie stale przybywać.

Jeśli chcesz żyć 120-150 lat musisz być ekspertem w tym, co robisz. Po prostu mistrzem świata! Pewnie zastanawiasz się, czy dasz radę ? Czy Ci pomogę w odmładzaniu i osiągnięciu długowieczności ?

Oczywiście, że TAK ! Z wielką przyjemnością pomogę Ci Mistrzu 🙂

Igor – Reporter Zdrowia